جشن یلدای سال 1398

یلدا مبارک!

شب یَلدا یا شب چلّه یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است.در این جشن، طی شدن بلندترین شب سال و به دنبال آن بلندتر شدن طول روزها در نیم‌کرهٔ شمالی، که مصادف با انقلاب زمستانی است، گرامی داشته می‌شود.

یلدا به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) گفته می‌شود. خانواده‌های ایرانی در شب یلدا، معمولاً شامی فاخر و همچنین انواع میوه‌ها و رایج‌تر از همه هندوانه و انار را مهیا و دور هم سرو می‌کنند. پس از سرو تنقلات، قصه‌گویی بزرگان خانواده برای دیگر اعضای فامیل و همچنین فال‌گیری با دیوان حافظ رایج است.

امروز چهارشنبه ۲۷ آذز ماه ۱۳۹۸ شور و حال عجیبی در مدرسه ستارگان زمین است. ۳ روز تا شب یلدا باقی مانده است ولی مدیریت مدرسه امروز را برای جشن انتخاب نموده اند. با مشارکت اولیای دانش آموزان چیدمان مفصلی هماهنگ با دکور شب یلدا صورت گرفته است که کرسی و لحاف روی کرسی به هر بیننده ای صفا و صمیمیت خانه بزرگتر ها و شب نشینی پر مهر و محبت را یادآور می شود. دانش آموزان پایه های بالاتر ها در همین دکور نمایش شب یلدا را اجرا کردند و نوگلان پیش دبستان نمایش یلدای خانم جان را اجرا کردند. در آخر عکس دسته جمعی یادگاری دانش آموزان و پذیرایی از دانش آموزان یک روز شاد و خاطره انگیز را برای دانش آموزان و هم چنین ما کادر اداری و آموزشی مدرسه به ارمغان آورد.

نکته : لطفا در گوشی های همراه ابتدا عکس ها را باز کرده و سپس دیدن فرمایید.